Scott DuBois/ Gebhard Ullmann Duo – Summer Water

Summer Water

Scott DuBois | chitară

Gebhard Ullmann Duo | instrumente de suflat

În noiembrie 2017, Scott DuBois venea pentru prima oară în România, alături de quartet-ul său internațional format din muzicieni de primă mână: Gebhard Ullmann (DE), Thomas Morgan (SUA) și Kresten Osgood (DK). Au prezentat atunci cu succes publicului autohton albumul Autumn Wind (ACT Music).

Scott DuBois (US), laureat ECHO Jazz Award - echivalentul german al Grammy-ului, revine vara aceasta în România, în formulă de duo, împreună cu recent laureatul DEUTSCHER JAZZ PREIS, saxofonistul Gebhard Ullmann (DE).

La Centrul Multicultural al Universității Transilvania din Brașov, cei doi vor interpreta compoziții originale ale lui DuBois, de pe albumul său Summer Water.

Eveniment creat de Green Hours I T I N E R A N T,  Centrul Cultural German Brașov și Centrul Multicultural al Universității Transilvania din Brașov

Pentru rezervări, vă rugăm să ne trimiteți un mesaj la cultural@unitbv.ro.